WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :)

18 czerwca 2017 21:24

Święto Patronów w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wodzinie Prywatnym

W dniu 08 czerwca 2017 roku odbyło się w naszej szkole Święto Patronów  pod hasłem „Awantura o Królową Jadwigę i Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Z tej okazji o godzinie 9.00  odbyła się w kościele parafialnym w Srocku uroczysta msza, w której wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Po mszy świętej uczennice: Natalia Kurpesa i Natalia Grochala przedstawiły  uczniom  prezentację w wykonaniu Klaudii Kapki, przybliżając historię życia Królowej Jadwigi i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie uczniowie klasy VI zaprezentowali  piękną legendę „O tym, jak Królowa Jadwiga wspomagała biednego kamieniarza”, po czym przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w konkursach  wiedzy o Patronach, wykazując się dość bogatą  znajomością życia  Królowej Jadwigi i Kardynała Stefana Wyszyńskiego.