04 czerwca 2017 20:45

Festyn 2017 - Aktywnie po zdrowie

W dniu 02 czerwca 2017 roku  jak co roku został zorganizowany w szkole Festyn Rodzinny. W tym roku miał on nieco inną formę niż w latach poprzednich, gdyż hasłem przewodnim festynu  było „Aktywnie po zdrowie”. Festyn zdrowia to wspaniała impreza środowiskowa integrująca dzieci, rodziców i nauczycieli. Wspólna zabawa jest nie tylko okazją do miłego i aktywnego spędzania czasu wolnego, ale również sposobem do promowania zdrowego stylu życia.

Celem festynu było: aktywacja i integracja środowiska lokalnego– stworzenie możliwości uczestnictwa w różnego rodzaju formach aktywności ruchowej, stwarzanie sytuacji sprzyjających przeżywaniu pozytywnych emocji, kształtowanie zdrowego stylu życia, włączenie w uczestnictwo możliwie jak największej ilości dzieci poprzez różnorodność proponowanych konkursów i konkurencji., pokazanie możliwości uczestniczenia w edukacji poprzez sport i zabawę.

Na przybyłych na festyn gości czekało moc wrażeń. Aby promować zdrowy i sportowy styl życia, dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką Pani Ani Stasiak i pani Ani Borowieckiej  zaprezentowały warzywno – owocowe pokazy taneczne w pięknie przygotowanych strojach. Następnie zaprezentowały się uczennice  i uczniowie gimnazjum  przedstawiając układ taneczny  oraz występ kabaretowy. Atrakcjami tego dnia były również: malowanie twarzy i tatuaży, zabawy w bańce mydlanej, kula radości, zabawy z balonami, aerobik prowadzony przez instruktorkę Fitness Clubu „Calypso” z Piotrkowa Trybunalskiego oraz wiele konkursów sportowych jak również  konkursy plastyczne.

Wszyscy uczestnicy festynu mogli przekonać się jak można się zdrowo i smacznie odżywiać, gdyż w tym roku na pięknie przygotowanych przez uczniów i rodziców stołach, królowała zdrowa żywność, a każda klasa  stanęła na wysokości zadania w  wyszukiwaniu różnorodnych potraw do swoich  warzywno- owocowych i rybnych krain. Oprócz stoisk ze zdrową żywnością, furorę robiły także  dietetyczne naleśniki w wykonaniu  absolwentów szkoły: Norberta Szefera i Sary Pierzchały. Należy nadmienić, iż Norbert Szefer – absolwent naszej szkoły zajął I miejsce w III Międzynarodowym  Konkursie Kulinarnym pt. „Smak Gościnności 2017”.

Uczestnicy festynu mogli również skorzystać z porad medycznych  i  dietetycznych prowadzonych przez  Samorządową Przychodnię Zdrowia w Tuszynie oraz  Natur House z Piotrkowa Trybunalskiego, a w szczególności mogli wykonać sobie podstawowe badania np.: badanie ciśnienia, poziomu cukru, tkanki tłuszczowej, czy też zawartości wody w organizmie. Wszyscy chętni, w celu odprężenia, mogli też skorzystać z masażu relaksacyjnego. Nad bezpieczeństwem gości czuwała jak zawsze nieoceniona Straż Pożarna, która poprzez kąpiele w pianie umilała czas dzieciom.
Wielkim wsparciem dla organizacji Festynu Zdrowia  byli przyjaciele i sponsorzy, dzięki którym pozyskano fundusze i upominki dla wszystkich biorących udział w konkursach.

Festyn 2017 - Aktywnie po zdrowie

Filmy: