WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :)

22 maja 2017 17:34

Wycieczka do "Osikowej Doliny"

Gospodarze przybliżyli nam tradycję wyplatania z wiór osikowych, która jeszcze w ubiegłym wieku była bardzo popularna w okolicach Koziegłów. Po dzień dzisiejszy w gospodarstwie wyrabia się prawdziwe cuda z wiór osikowych, według technologii sprzed wieków. Warto dodać, że dzięki inicjatywie właściciela „Osikowej Doliny” w Koziegłowach powstał największy na świecie kapelusz wpisany do księgi rekordów Guinnessa. Uczniowie  dowiedzieli się jak powstał ten kapelusz z wiórek osikowych. Wszyscy mieli okazję na własne oczy zobaczyć niezwykłe wyroby, zapoznać się z technologią ręcznego strugania drewna oraz uczestniczyć w warsztatach i stworzyć swoje własne dzieła sztuki. Każdy uczeń  mógł wykonać serce i  koszyczek, które będą idealnym prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Ojca. Pod czujnym okiem fachowców z wielkim zaangażowaniem wszyscy tworzyli wiórkowe serca i koszyczki.

Wizyta w „Osikowej Dolinie” była niezapomnianą wyprawą połączoną z zabawą i warsztatami plastycznymi w czasie których uczniowie rozwijali swoje zdolności artystyczne, kreatywność i zręczność manualną.