16 maja 2017 16:10

Dzień Języków Obcych

Dnia 15 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Tego dnia na szkolnym korytarzu zrobiło się bardzo kolorowo, a to wszystko za sprawą przygotowanych przez uczniów wystawek dotyczących krajów europejskich. Każda z klas przygotowała stoliki na których znajdowały się flagi, potrawy do degustacji, foldery, plakaty na temat wylosowanego państwa. Po szkolnym korytarzu przemieszczały się również sławne postacie jak np. Hillary Clinton czy Królowa Elżbieta.

Nauczyciele języków obcych p. Małgorzata Tomaszewska i p. Marta Krzysztofik przygotowały mnóstwo ciekawych konkursów sprawdzających wiedzę uczniów z języków angielskiego i niemieckiego. Uczennice klasy II i III gimnazjum przygotowały skecz w języku angielskim, który rozśmieszył wszystkich widzów. Uczniowie klasy III szkoły podstawowej wzięli udział w przedstawieniu w języku angielskim, przygotowanym pod okiem p. Tomaszewskiej.

Wyniki rywalizacji klasowych przedstawiają się następująco:

W szkole Podstawowej:

I miejsce ex aequo – klasa IV i VI

II miejsce – klasa V

W Gimnazjum:

I miejsce – klasa 1

II miejsce - klasa 2

III miejsce – klasa 3.

Dla zwycięskiej klasy przygotowano drobne upominki, dyplomy i oceny celujące z języka  angielskiego.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.