WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::18-19-20 kwietnia - dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (egzamin gimnazjalny).

25 grudnia 2017 21:31 | Aktualności

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres. Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum i SP konkursie na własnoręcznie wykonaną  szopkę bożonarodzeniową. Celem tego konkursu było kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzowanie twórczości utalentowanych uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy konkursu przygotowali 10 szopek. Do ich wykonania używali bardzo różnych materiałów. Była słoma, papier, drewno, siano, masa solna a nawet pierniczki, słone paluszki, popcorn i herbatniki. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo inwencja autorów była w tym roku imponująca a wszystkie prace były bardzo ciekawe, wymagały dużo pracy i dobrych pomysłów. Nagrodzono więc wszystkie prace, które  wyeksponowano na wystawce szkolnej.