WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :)

18 grudnia 2017 16:45 | Aktualności

PODSUMOWANIE TYGODNIA WOLONTARIATU

W dniu 18 grudnia 2017 roku odbyło się podsumowanie działań, jakie miały miejsce w ramach organizowanego w szkole tygodnia wolontariatu w dniach 11- 15 grudnia.

W ramach podjętych działań zrealizowano wiele akcji charytatywnych, do których należały:

• Akcja „Podziel się kanapką z kolegą/koleżanką – akcję przeprowadzili uczniowie klasy VII – akcja polegała na przygotowaniu kanapek z własnych produktów dla wszystkich dzieci, które z różnych przyczyn nie miały w szkole kanapek.
  • Akcja „Wigilia dla zwierzaka” – akcja polegała na zebraniu karmy dla zwierząt ze schroniska. Zebraliśmy łącznie 160 kg karmy oraz 2 kołdry i 10 koców.
  • Akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, polegała na przygotowaniu paczek świątecznych – bożonarodzeniowych dla rodzin mających trudną sytuację materialną. Przygotowaliśmy łącznie 5 paczek rodzinnych.
  • Akcja „Wigilijna gwiazdka” – polegała na zebraniu darów do Domu Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Zebraliśmy 7 pudeł darów, w tym: artykuły spożywcze, higieniczne, artykuły szkolne, zabawki i ubranka.
  • Akcja „Pomóż mi, proszę” – akcja polegała na pomaganiu w lekcjach dzieciom z klas I-III, które mają trudności w nauce. Zajęcia pomocy w nauce przeprowadziły wolontariuszki z klasy VI.
  • Akcja „Pobaw się ze mną” – akcję tę zorganizowały  wolontariuszki z klasy VII przeprowadzając  zabawy z dziećmi z oddziału przedszkolnego.
  • W klasach I-III  dziewczynki  z klasy V przygotowały i przeprowadziły zajęcia z zakresu wolontariatu nt.:

-    Czy warto pomagać innym?

-    Doświadczamy różnych uczuć.

-    Rozpoznajemy i nazywamy uczucia

• W ramach tygodnia wolontariatu przekazaliśmy również 8 worków plastikowych korków na leczenie małego Maksa z Tuszyna.

W dniu 18 grudnia podsumowano także konkurs plastyczny pod nazwą „Otwarte serce miłosierdzia”. Na konkurs wpłynęło 17  serc, z których  najpiękniejsze zostały nagrodzone. Oto wyniki konkursu:

KLASY I - III

I miejsce:   Cyprian Dąbrowski – kl.I

Justyna Krysiak     -   kl. II

III miejsce: Emilia Osmulska   -   kl. II

KLASY IV-VI

I miejsce:    Maja Sochacka – kl. VI

Julita  Kafar      - kl. VI

II miejsce:  Jan  Bajdor       -  kl.  IV

III miejsce: Julia Grochala  -  kl.  IV

Wyróżnienie: Zuzanna Świerczyńska i Danuta Śliwińska

KLASY VII SP -  III GIMNAZJUM

I miejsce:: Natalia Grochala

Podsumowując  tydzień wolontariatu, dziewczynki z kl. VI oraz Emilka Osmulska i Justynka Krysiak z kl. II i  Jan Bajdor z kl. IV przygotowali wzruszający  teatrzyk  o dzieciach, które wychowywały się w Domu Małego Dziecka  pt. „Spełnione marzenia”. Na koniec  spotkania uczennica z klasy VII Marysia Plocek w imieniu wszystkich wolontariuszy złożyła całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne i  noworoczne.

W dniu 19 grudnia 2017 r. zorganizowany został wyjazd uczniów do Domu Małego Dziecka oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim, podczas  którego przekazano  podopiecznym  wszystkie zebrane dary.