12 grudnia 2017 18:26 | Aktualności

Akcja promująca czytelnictwo "Sięgajmy po książki"

11 grudnia 2017 r. już po raz trzeci odbyła się w naszej szkole akcja promująca czytelnictwo pod hasłem „Sięgajmy po książki”. W związku z przypadającą w tym roku 150. rocznicą urodzin Władysława Stanisława Reymonta uczniowie sięgnęli po najważniejsze, bo nagrodzone w 1924 roku Literacką Nagrodą Nobla dzieło, czyli „Chłopi”.

Akcję swym honorowym patronatem objęli: Burmistrz Miasta Tuszyna – mgr inż. Witold Małecki oraz Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim.

W jej programie odbył się międzyszkolny konkurs „Reymontowskie fascynacje”, w którym wzięli udział reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy Tuszyn. Uczestnicy wystąpili w pięknych ludowych strojach, co pozwoliło przenieść się na chwilę w klimat minionych lat. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Olczyk (kl. IV), Julia Plocek (kl. V), Wiktoria Szymczyk (kl. VI) oraz Oliwia Siniarska (kl. VII).

Miło nam poinformować, że nasz najmłodszy uczestnik – Adam Olczyk - został laureatem II miejsca. Jemu oraz wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak piękne przygotowanie się do konkursu i reprezentowanie swoich szkół.

W programie akcji, oprócz konkursu, odbyły się również zajęcia prowadzone przez pedagogów Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim: Anetę Rakoczy, Sylwię Kubicką i Sylwię Brzeżańską.  Panie zaprezentowały dzieciom finałowe prezentacje multimedialne, które zostały stworzone przez uczniów w ramach wojewódzkiego konkursu ogłoszonego wspólnie przez biblioteki pedagogiczne w: Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach pt. „Śladami Władysława Stanisława Reymonta po ziemi łódzkiej”. Dzięki temu uczniowie poznali bliżej życie i twórczość tego wybitnego polskiego noblisty, miejsca z nim związane oraz wzmocnili swoją tożsamość regionalną.

Dziękujemy raz jeszcze i zapraszamy za rok! Sięgniemy wspólnie po kolejne wybitne dzieła, bo jak mówił Reymont: „Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym.”