11 grudnia 2017 17:59 | Aktualności

Podsumowanie projektu "Sportowa drużyna Marcina Gortata MG13"

Dwudziestu uczniów klas IV – VII naszej szkoły brało udział w projekcie sportowym pod nazwą „Sportowa drużyna Marcina Gortata MG13” organizowanym przez Fundację Marcina Gortata i Ministerstwo Sporu i Turystyki. Projekt trwał od kwietnia do listopada 2017r. Spośród tej grupy uczniów dwoje najlepszych (chłopiec i dziewczyna) reprezentowało naszą szkołę w ogólnopolskim finale tego projektu.

Finał odbył się 24 listopada 2017r. w hali Miejskiego ośrodka sportu w Łodzi. W finale brało udział 48 grup uczniów z sześciu województw: łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Główną nagrodą tego finału był wyjazd do Stanów Zjednoczonych dla zwycięskiej pary uczniów wraz z opiekunem na mecz ligi NBA, w której występuje Marcin Gortat i spotkanie z nim.

Naszą szkołę reprezentowała para uczniów klasy szóstej Julita Kafar i Krystian Pietrzkowski.  Uczniowie ci zajęli bardzo dobre szóste miejsce w województwie łódzkim wyprzedzając drużyny z Tuszyna i Tuszyn Lasu i dwunaste miejsce w Polsce wśród szkół zgłoszonych do projektu. Gratulujemy i zachęcamy do dalszej wytrwałej pracy, by osiągać jak najwyższe sportowe sukcesy. Oto kilka zdjęć z imprezy finałowej oraz film ukazujący start naszej uczennicy Julity Kafar z klasy VI.

Filmy: