WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :)

05 grudnia 2017 17:01 | Aktualności

Klockownia

W dniu 04.12.2017 z okazji Mikołajek dzieci z klas I-III pojechały do kina Helios na film pt. „Coco” oraz do Centrum edukacji i zabawy” KLOCKOWNIA”.  Ileż radości sprawił ten wyjazd naszym najmłodszym uczniom. Klockownia łączy w sobie zalety placu zabaw i centrum edukacji szczególnie w zakresie rozwijania kompetencji społecznych  i współdziałania, twórczego myślenia przestrzennego, logiki, wyobraźni, koncentracji. Na sali zabaw dzieci miały do dyspozycji klocki unikalnych kształtów, różnej wielkości, wielorakiej struktury.Zostały one dobrane w taki sposób aby bawić się nimi przez dłuższy czas bez znudzenia, właściwie nigdy nie budując tej samej budowli dwa razy. Jak się okazało dzieci uwielbiają przewracać świat do góry nogami i tworzyć własne reguły i niepowtarzalne ścieżki. Klockownia została stworzona po to, aby dać dzieciom to, czego pragną – przestrzeń do rozwijania wyobraźni i kształtowania siebie i świata wokół nich. Przez cały czas dzieci bardzo angażowały się w pracę, konstrukcję, oczywiście wyśmienicie się przy tym bawiąc. Zabawy było co niemiara. Dzieci bawiły się w paru strefach: majsterkowania, konstrukcji  i tzw. demolki. Wszystkim bardzo się w tym miejscu podobało, aż trudno było się z nim rozstać.