28 listopada 2017 20:34 | Aktualności

Dzień Kolorowej Papryki

W piątek, 24 listopada, w naszym oddziale przedszkolnym odbył się  ”Dzień kolorowej papryki”. Tego dnia dzieci z młodszej grupy zdobywały wiadomości na temat tego warzywa. Poznały historię przybycia tego aromatycznego i zdrowego warzywa  do Polski, jak również wartości odżywcze poszczególnych kolorów papryki. Papryka zielona na przykład zawiera dużo kwasu foliowego, czerwona z kolei dużo witaminy C, której nie  traci podczas obróbki termicznej (gotowania, smażenia). Na koniec tych ciekawych zajęć każdy przedszkolak wykonał prześliczną pracę plastyczną przedstawiającą papryczkę. Głównym celem wspólnych, wesołych i radosnych zabaw było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i warzyw oraz promowanie zdrowego stylu życia.