WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :)

19 listopada 2017 19:11 | Aktualności

Dzień Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W naszej szkole misie też miały swoje święto, w ramach którego Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotował prezentację pod  tytułem „Najbardziej znany miś na świecie”. Po wysłuchaniu opowieści o najbardziej popularnych i znanych misiach przedstawiciele uczniów z poszczególnych klas przystąpili do quizu, w ramach którego musieli odgadnąć imię misia występującego w zagadce.  W konkursie tym zwyciężyli:

- w kategorii klas IV – VI - ex aequo klasa IV i V

- w kategorii klas VII – 3 gimnazjum – klasa 3 gimnazjum.

Ponadto w  tym dniu każdy z uczniów przyszedł do szkoły w towarzystwie swojej ulubionej przytulanki - misia. W całej szkole zrobiło się miło i przytulnie.

Wybrano również „Najsympatyczniejszego Misia”:

w kategorii klas I – III – zwyciężyła maskotka Pawła Pycia,

w kategorii klas IV – VII – nagrodzono maskotkę Krzysztofa Pycia,

w kategorii klas 2 – 3 gimnazjum – wygrała maskotka Krystiana Turka.

Radość i uśmiech na twarzach dzieci, to najlepsze podsumowanie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski imprezy.