WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::WAKACJE!!! WAKACJE!!! WAKACJE!!!

26 października 2017 15:58 | Aktualności

Dzień Pomarańczowej Marchewki

25  października w   oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Pomarańczowej Marchewki. Celem spotkania było przedstawienie i promowanie  spożywania  warzyw i owoców  jako  darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania  w  zespole oraz zapoznanie dzieci z działaniem sprzętu  gospodarstwa  domowego-sokowirówką. Dzieci  przebrane  były  w stroje z elementami pomarańczowymi, a na głowie każdego uczestnika widniał emblemat marchewki. Były zabawy ruchowe ze śpiewem  przy wykorzystaniu piosenki pt."Urodziny marchewki", zabawy przy wykorzystaniu chusty animacyjnej, liczne konkurencje sportowe, odbył się także konkurs na największą marchewkę przyniesioną przez dziecko (nagrodzeni zostali: Weronika  Dąbrowska, Michalina  Szymczyk, Gabrysia  Komorowska i Bartek Wojna. Dzieci wykonały marchewkowe kukiełki - dziwadełka, nauczyły się jak zrobić sok marchewkowo-pomarańczowo-jabłkowy, miały okazję do spróbowania marchewek w  postaci surowej i gotowanej oraz zasmakowania ciasta marchewkowego.