30 października 2017 10:52 | Aktualności

Dzień Języków Obcych

„Good morning! ЗДРАВСТВУЙТЕ! Guten Tag!, Bonjour!, Buenos dias!, Dobryj dień!“ - tymi słowami rozpoczęliśmy obchody Dnia Języków Obcych w dniu 30 października 2017 roku. Uczniowie uczestniczący w akademii mogli dowiedzieć się ciekawych informacji na temat języków europejskich, a także wysłuchać znanych piosenek w języku angielskim i niemieckim.

W tym roku szkolnym postawiliśmy na ruch, muzykę i zabawę oraz czynne uczestnictwo uczniów w specjalnie dla nich przygotowanej akademii. Widownia mogła zobaczyć scenki w języku angielskim i bajkę w wersji na wesoło przygotowaną przez gimnazjalistów w języku angielskim i niemieckim pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Nauczyciele języków obcych – pani Małgorzata Tomaszewska i Marta Krzysztofik przygotowały mnóstwo ciekawych konkursów, m.in.: konkurs piosenki obcojęzycznej Mam Talent oraz gry językowe. Chętni uczniowie wykonali fragmenty największych przebojów w różnych językach europejskich. Na uwagę zasługuje występ ucznia szkoły podstawowej Macieja Bajdora oraz uczennicy klasy II Aleksandry Banaszczyk,którzy swoją kreatywnością poruszyli jury i widownię. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa!!!

W ramach rywalizacji międzyklasowej każda klasa przygotowała kolorowy Collage pt. I love English i Ich liebe Deutsch, potrawę do degustacji z wylosowanego kraju oraz przebranie za słynną postać z kraju europejskiego.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy 1-3 SP

1 miejsce – klasa 1 – 9p

2 miejsce – klasa 3 – 7p

3 miejsce – klasa 2 – 6p

Klasy 4-6

1 miejsce – klasa 5 – 64p

2 miejsce – klasa 4 – 63p

3 miejsce – klasa 6 – 50p

Klasy 7, IIG, IIIG

1 miejsce – klasa III – 70p

2 miejsce – klasa 7 – 63p

3 miejsce – klasa II – 57p

MAM TALENT

1 miejsce - MACIEJ BAJDOR – 15p

2 miejsce – Aleksandra Banaszczyk -14p

3 miejsce – Jan Bajdor – 12p

4 miejsce – Adam Olczyk, Anna Kapka – 10 p

5 miejsce –Robert Kluczyk - 7p

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.