WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::WAKACJE!!! WAKACJE!!! WAKACJE!!!

20 października 2017 20:31 | Aktualności

Wycieczka do Wieliczki

W dniu 19 października  2017 r. uczniowie klas I- IV Szkoły Podstawowej w Wodzinie Prywatnym wraz z opiekunami - swoimi wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli „Wieliczka”. Swoją przygodę zaczęli od szybu Daniłowicza, gdzie poznali przewodników, którzy podczas całej wędrówki opowiadali o historii i tajemnicach kopalni, legendy i ciekawostki o tym niezwykłym miejscu. Na początek uczestnicy wycieczki musieli pokonać aż 380 schodów w dół, co było nie lada wyzwaniem. Wszyscy podziwiali wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i unikalne solne rzeźby. Poznali legendę księżnej Kingi oraz kaplicę jej dedykowaną, ozdobioną  solnymi dziełami sztuki. W sumie dzielnie pokonali prawie 3 km trasy i prawie 800 schodów. Mogli na własne oczy zobaczyć symulację wybuchu metanu, posłuchać kompozycji Fryderyka Chopina nad jeziorem solankowym. Cała wycieczka po Kopalni Soli w Wieliczce trwała ponad trzy godziny i była dla jej uczestników niesamowitą przygodą. Bogatsi o nową wiedzę, po kilku godzinach wędrowania wyjechali windą na powierzchnię.
Nikt nie zapomniał, aby z wycieczki przywieść do domu to, co jest tu najcenniejsze – trochę soli kamiennej, kupionej na lokalnych stoiskach z pamiątkami. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze tam kiedyś wrócić.