16 października 2017 19:12 | Aktualności

Ślubowanie uczniów klasy I i Dzień Nauczyciela

W poniedziałek– 16 października - w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Towarzyszyli im przybyli na tę uroczystość rodzice.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początek przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły a następnie uroczyste pasowanie przez panią Dyrektor na ucznia Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wodzinie Prywatnym  przy pomocy symbolicznego ołówka. Wychowawca klasy wraz z panią Dyrektor wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy i książki oraz legitymacje uczniowskie. Rodzice pierwszoklasistów obdarowali swoje pociechy wspaniałymi "Rogami obfitości". Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom,

by każdy dzień w naszej szkole

dostarczał im wspaniałych przygód z nauką

oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.