WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::WAKACJE!!! WAKACJE!!! WAKACJE!!!

02 października 2017 19:01 | Aktualności

Dzień Czerwonego Jabłuszka

W dniu 2 października uczniowie klas I-III zorganizowali DZIEŃ CZERWONEGO JABŁUSZKA. Ideą przewodnią do przeprowadzenia tej akcji było zaszczepienie uczniom zdrowego stylu życia, a co się z tym wiąże również zdrowego odżywiania w szkole. Stąd alternatywa dla chipsów i batoników- po prostu jabłuszka!

A dlaczego?

Są powszechnie dostępne. Zapobiegają nowotworom, wpływają korzystnie na serce, obniżają poziom cholesterolu we krwi, obniżają ciśnienie tętnicze, stabilizują poziom cukru we krwi, zmniejszają apetyt. To tylko niektóre z cudownych właściwości jabłek. Wystarczy zjeść 2-3 jabłka dziennie, by znacznie poprawić stan swojego zdrowia i urody. Ba, Brytyjczycy mawiają: „zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci potrzebny”.

W czasie zajęć uczniowie:

- poznali historię jabłka,

- prześledzili, jak wykonuje się pyszny sok jabłkowy,

- wykonali  jabłuszkową wyklejankę,

- rozpoznawali smak różnych gatunków jabłek,

- pałaszowali jabłuszka i pili wspaniały soczek, przygotowany przez rodziców.

Czy smakował?  Na pewno tak, bo na twarzach  dzieciaków widoczne były uśmiechy zadowolenia.