06 września 2017 19:57 | Aktualności

Udział w akcji Narodowe czytanie: "Wesele" St.Wyspiańskiego

W dniu 6 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły – Natalia Grochala i Krzysztof Gumola – wraz z panią Martą Goszczyńską wzięli udział w zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie akcji Narodowe Czytanie. Jej ideą jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Tegoroczną lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wszyscy zgromadzeni na Placu Reymonta wspólnie czytali fragmenty dramatu. Atmosfera była iście „weselna” – nie zabrakło poczęstunku i biesiadnej muzyki.