WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::Informujemy, że trwa nabór dzieci do oddziału przedszkolnego oraz uczniów do klasy I na rok szkolny 2018/2019. Wnioski w zakładce REKRUTACJA.

Działalność ekologiczna

ROK SZKOLNY 2014/2015 

 

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY ORGANIZOWANY  W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM.KRÓLOWEJ JADWIGI  W WODZINIE PRYWATNYM

W DNIACH 23.03- 27.03.2015r.

 

PONIEDZIAŁEK-23.03.2015r.

  • Wycieczka do Rogowa – kl. IV-VI (godzina 8.00-14.00).
  • Quiz  wiedzy ekologicznej pt. „Zwierzęta łąk i pól” – kl.II-III.

WTOREK – 24.03.2015r.

  • Wykonanie sprzętu elektrycznego lub elektronicznego (wylosowanego przez daną klasę) z różnych odpadów i umieszczenie go na przygotowanej wystawce na dolnym korytarzu kl. IV-VI

Środa – 25.03.2015r.

  • Konkurs plastyczno- techniczny pt. ”Las i jego mieszkańcy”, wykonanie makiety – kl.I-III
  • Quiz wiedzy ekologicznej „Z ekologią za pan brat” – kl. IV-VI.
  • Konkurs matematyczny „Drugie życie elektrośmieci”.
  • Zbiórka baterii pod hasłem „Zbieramy i o środowisko dbamy”.
  • Przeprowadzenie zajęć wśród dzieci kl. I-III  na temat „Każde dziecko o tym wie, że elektrośmieci nie wyrzuca się”.

CZWARTEK –26.03.2015r.

  • Bajka  ekologiczna  dla kl. I-III pt. „O dobrym królu i zielonej żabce”.
  • Quiz wiedzy dla dzieci z kl. I-III na temat zaprezentowanej bajki „O dobrym królu i zielonej żabce”.
  • Konkurs poezji ekologicznej pt. ”Żywe cuda natury”- kl. IV-VI(opracowanie w oparciu o wylosowane wyrazy z zakresu ekologii).
  • Gra terenowa „W poszukiwaniu elektrośmieci”.

PIĄTEK –27.03.2015r.

  • Spotkanie z przedstawicielami firmy ekologicznej EkoPerfekt z Piotrkowa Trybunalskiego – debata na temat elektrośmieci.
  • Prezentacja bajki ekologicznej „O królewnie Przyrodzie”.
  • Podsumowanie konkursów, które zostaną zrealizowane w Tygodniu ekologicznym i wręczenie nagród.

 

Podsumowanie konkursów przeprowadzonych w ramach  „TYGODNIA EKOLOGICZNEGO” w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi  

w Wodzinie Prywatnym

 

Quiz wiedzy ekologicznej pt. „Zwierzęta łąk i pól” kl. II – III.

- Dawid Kowalski – 16 p. – I miejsce

- Hubert Świech – 15 p. - II miejsce

- Julita Kafar – 15 p. – II miejsce

 

Quiz wiedzy ekologicznej pt. „Z ekologią za pan brat” kl. IV – VI.

- Natalia Kurpesa – 17 p. – I miejsce

- Rafał Kubera 15 p. – II miejsce

- Wiktoria Gawryszczak – 15 p. – II miejsce


Wykonanie sprzętu elektrycznego lub elektronicznego z różnych odpadów.

I miejsce zajęła klasa IV – uczniowie wykonali „Maszynkę do mięsa”

 

Konkurs plastyczno – techniczny pt. „Las i jego mieszkańcy” kl. I – III.

- I miejsce zajęła drużyna z klasy I w składzie: Julia Grochala, Natalia Jabłońska, Zuzanna Świerczyńska, Adam Olczyk, Damian Malec

 

Gra terenowa „W poszukiwaniu elektrośmieci”

I miejsce zajęła klasa V

 

Konkurs matematyczny „Drugie życie elektrośmieci”

- Natalia Kurpesa – 15 p. – I miejsce

- Mateusz Kaleta – 14 p. – II miejsce

- Szymon Pierzchała – 12,5 p. – III miejsce

- Julia Kopańska - 12,5p. – III miejsce

 

FOTO ZNAJDZIECIE W GALERII

---------------------------------------------------------------------------------------