WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY :) ::UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 ROZPOCZYNAMY MSZĄ ŚWIĘTĄ O GODZ. 9.30 W KOŚCIELE PARAFIALNYM W SROCKU

Uroczystość nadania imion szkołom

Arcybiskup metropolita łódzki Władysław Ziółek był honorowym gościem uroczystości, jakie odbyły się 26 maja 2004 r. w Wodzinie Prywatnym w związku z uroczystością nadania imion szkołom:

Podstawowej imienia Królowej Jadwigi

Gimnazjum imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Na uroczystość przybyli: przedstawiciele władz wojewódzkich, gminnych, powiatowych i kościelnych; obecni byli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz okoliczni mieszkańcy i przedstawiciele Samorządów Uczniowskich z sąsiednich szkół.
          Na boisku szkolnym, arcybiskup odprawił uroczystą mszę polową, podczas której poświęcił oba sztandary, ufundowane przez rodziców uczniów.
          Po części oficjalnej, nastąpiła część artystyczna, w której szkolni artyści w krótkich przedstawieniach przybliżyli postaci swoich patronów.
          Na zakończenie uroczystości w sali gimnastycznej szkoły, odbył się poczęstunek, gdzie w miłej i gościnnej atmosferze jeszcze długo rozprawiano o zakończonej przed chwilą ceremonii.