Makieta "Tajemniczy ogród"

W styczniu uczniowie klasy V wykonali makiety „Tajemniczego ogrodu”. Zainspirowała ich do tego lektura F.H. Burnett omawiana na lekcjach języka polskiego.

Dzieci, pracując w oparciu o tekst powieści, miały w grupach jak najwierniej odtworzyć to magiczne miejsce. Najważniejsze jednak było to, by doskonaliły umiejętność współpracy w grupie, potrafiły przejąć odpowiedzialność za powierzone im zadanie tak, by zaowocowało to jak najlepszym efektem.

Uczniowie wykazali się niesamowitą inwencją twórczą. Wykorzystali styropian, bibułę, kamyki, piasek, ryż, żywe rośliny i wiele innych materiałów. Wyniki ich pracy są imponujące. Zobaczcie sami!

Tajemniczy ogród